Szampony w kostce

Szampony w kostce Balade en Provence są wytwarzane ręcznie w manufakturze w Prowansji w procesie zimnej saponifikacji – naturalnej procedury o wielowiekowej tradycji. Zimna saponifikacja różni się od powszechnie stosowanej metody produkcji na gorąco tak, jak olej tłoczony na zimno różni się od rafinowanego.
Składniki naszych szamponów nie są podgrzewane, zachowują więc wszystkie cenne właściwości pielęgnacyjne i odżywcze. Proces zimnej saponifikacji znany jest od ponad 2000 lat. Trwa znacznie dłużej niż produkcja przemysłowa – szampony Balade en Provence leżakują i „dojrzewają” przez co najmniej 30 dni w odpowiednich warunkach na południu Francji.

Czy wiecie, że szampony w płynie zawierają co najmniej 80% wody? Nasz szampon w kostce to koncentrat składników myjących i pielęgnujących, zawierający naturalne oleje i masła. Działa łagodząco i nawilżająco na skórę głowy, nie zawiera żadnych składników, które mogłyby osłabić włosy lub podrażnić skórę głowy. Nasze szampony w kostce posiadają certyfikat produktu wegańskiego, przyznawany przez The Vegan Society oraz produktu organicznego, przyznawany przez BIO Earth Durable. Dbamy o środowisko naturalne – opakowania naszych produktów są wykonane z kartonu całkowicie kompostowalnego oraz zadrukowane farbami pochodzenia roślinnego.

Nie kupuj wody i plastiku, kup sam koncentrat tego, co najlepsze dla Twojej skóry, włosów i środowiska.

SPOSÓB UŻYCIA:
BARDZO DOKŁADNIE zmoczyć włosy i skórę głowy, chwilę pomasować mokre włosy, tak jak zwykle po nałożeniu szamponu w płynie. Następnie zwilżyć i spienić kostkę, pianę wmasować w mokre włosy i spłukać. Osoby przyzwyczajone do szamponów z silikonami mogą mieć wrażenie, że świeżo po umyciu włosy są obciążone i szorstkie w dotyku, jednak po wysuszeniu to wrażenie znika.

NASZE WARTOŚCI
Prowansalskość: Nasze produkty wytwarzamy z miłością w małej prowansalskiej wiosce z użyciem zapachów z pobliskiego miasteczka Grasse, światowej stolicy perfum. W każdym z nich zamknięta jest odrobina prowansalskiego art de vivre.
Jakość: Używamy najwyższej jakości innowacyjnych składników, by stworzyć produkty o najskuteczniejszym działaniu.
Natura: Zbieramy najlepsze, co natura ma do zaoferowania, używamy naturalnych, niemal wyłącznie lokalnych składników, a pozostałe pozyskujemy z upraw prowadzonych według wysokich standardów etycznych.
Wegańskość: Nasze produkty posiadają certyfikat The Vegan Society oraz BIO Earth Durable.
Zero waste: Dbamy o środowisko – nasze opakowania wyprodukowane są z materiałów całkowicie kompostowalnych.
Wygoda: Nasze produkty są w postaci stałej, nie zawierają wody. Są niewielkich rozmiarów, a starczają na długo. Świetnie sprawdzają się na co dzień i w podróży.